6 روش محبوب الگو و چیدمان کاشی مترو

6 روش محبوب الگو و چیدمان کاشی مترو

6 روش محبوب الگو و چیدمان کاشی مترو

کاشی مترو، کاشی‌ های مستطیلی و اریب‌ دار، که معمولاً از سرامیک و گاهی از شیشه یا چینی ساخته می‌شوند. کاشی های مترویی در سراسر جهان مورد توجه قرار می‌گیرند.

اما آیا آنها فقط یک مد هستند؟ و چگونه می توان از آنها در خانه به بهترین وجه استفاده کرد؟
کاشی مترو اولین بار برای افتتاح سیستم متروی نیویورک در سپیده دم قرن بیستم مورد استفاده قرار گرفتند.

کاشی‌ مترو زمانی مورد علاقه ویکتوریایی‌ ها بود که  تمیز کردن و نگهداری آن‌ ها آسان بود . زمانی کاشی‌ های مترو کارت ویزیت جامعه «متمدن» بودند. در هر جایی که نظافت در اولویت بود استفاده می‌شد: توالت‌ های عمومی، ایستگاه‌ های راه‌ آهن، زیرزمین. اما امروزه آنها برای خانه تغییر کاربری داده اند.

با تنوع مواد، رنگ‌ ها، دوغاب‌ کاری و سبک‌ های طراحی موجود،  کاشی‌ های مترو تقریباً در هر خانه استفاده می‌ شوند. زیبایی‌ شناسی ساده، جاودانه و کلاسیک را در نظر می‌گیرند. در واقع، آن‌ ها به‌ویژه با آن دسته از صاحب‌ خانه‌هایی که به دنبال تطبیق بی‌ زمانی با شیک مدرن هستند، مطابقت دارند. زیرا ظرافت اساسی کاشی‌ های مترو به کاهش رنگ‌ ها و الگو های پر سر و صدا کمک می‌کند.

در این مقاله، ما شما را با  6 ایده الگوی محبوب برای استفاده از کاشی های مترو در خانه آشنا خواهیم کرد. همچنین نکات مهم خود را برای نگهداری کاشی مترو، و پیشنهاداتی در مورد بهترین مکان استفاده از کاشی های مترو در خانه ارائه می کنیم.

رایج ترین برنامه های کاربردی برای کاشی مترو

یکی از جذاب‌ ترین جنبه‌ های کاشی‌ های مترو ، تمیز کردن آن‌ ها آسان است. آنها تمایل دارند کمی اریب از دیوار بلند شده باشند. با شیب هایی در هر لبه تا دوغاب.
این ساختار بافت، و همچنین مواد براق (سرامیک، چینی، شیشه) که با آن ساخته شده اند، تمیز کردن آنها را فوق العاده سریع و بدون سختی می کند.

علاوه بر این، براق بودن آنها در بازتاب نور طبیعی و مصنوعی هر اتاق شگفت‌ انگیز است. حتی کوچکترین و کم نورترین اتاق را می توان به سادگی با نصب کاشی های مترو به میزان قابل توجهی روشن کرد . آنها نه تنها می توانند نور طبیعی اتاق را بهبود بخشند، بلکه شکل و اندازه را نیز بهبود می بخشند. با چیدمان و الگوی مناسب کاشی مترو، می توانید با فریب دادن چشم بیننده، به طور نامحسوس به عرض و/یا ارتفاع هر اتاق معین اضافه کنید.

به این دلایل، در میان بسیاری دیگر،  رایج‌ ترین کاربرد های کاشی‌ های مترو در آشپزخانه  (به عنوان دیوار پشتی آشپزخانه)  و در حمام است . و به طور کلی به عنوان کاشی دیوار، به جای کاشی کف (به دلیل بافت)، در هر دو.
کاشی های مترو به طور طبیعی برای استفاده در این مناطق مناسب هستند و با ایجاد یک پایه یکنواخت که در مقابل طرح های روشن تر و جسورانه تر قاب می شوند، به جمع شدن زیبایی این اتاق ها کمک می کنند.

مزایای کاشی مترو

 • طیف گسترده ای از رنگ ها برای انتخاب:  برخلاف تصور رایج، کاشی های مترو دیگر فقط در رنگ سفید یکنواخت موجود نیستند، مانند روزهای قدیم (مثلاً در ایستگاه های مترو وقتی استفاده می شد). امروزه می‌توانید کاشی‌های مترو را در رنگ‌های بسیار متنوع خریداری کنید. برای مثال، ما  کاشی‌ های روستایی میراژ مترو ،  مجموعه مترو نولیتا را در رنگ‌ های مختلف و  مشکی سرابی  در میان  ده‌ها مورد دیگر ارائه می‌کنیم.
 • کاشی های مترو بی انتها هستند: بر خلاف مدل های مختلف کاشی که برای یک سال به خوبی می سوزند، قبل از اینکه زشت و قدیمی به نظر برسند، کاشی های مترو بیش از 100 سال  است که در خانه ها در سراسر جهان محبوب هستند  . به طور خلاصه، شیک بودن آنها به این زودی ها به جایی نمی رسد
 • تمیز کردن و نگهداری آسان:  بیشتر کاشی‌های سرامیکی به راحتی تمیز می‌شوند، اما کاشی‌ های مترو به لطف شکل اریب‌ دارشان ساده‌ ترین آنها هستند. یک دستمال مرطوب ساده با یک دستمال مرطوب تمام آن چیزی است که بیشتر کاشی های مترو به آن نیاز دارند، و آنها را برای مناطقی از خانه که به راحتی کثیف می شوند، مانند آشپزخانه و حمام ایده آل است.
 • بسیاری از دوغاب‌های مختلف برای انتخاب:  برخی افراد به‌طور قابل‌ توجهی نگران میزان تزریق کاشی‌ های کوچک‌ تر و باریک‌ تر هستند و اینکه آیا این امر می‌ تواند بر تمیزی و زیبایی کلی طرح‌ های کاشی مترو تأثیر بگذارد. خوشبختانه، با وجود رنگ‌ های مختلف دوغاب برای انتخاب، و خواص ضد قارچی فراوانی که در آنها تعبیه شده است، در مورد کاشی‌ های مترو نیازی به مصالحه در سبک یا بهداشت نیست.
 • به عنوان قاب عالی کار کنید:  چه آینه روشویی را در حمام، سینک آشپزخانه، میز کار، اجاق گاز، حمام یا دوش قاب کنید، کاشی های مترو به خوبی به عنوان “قاب” برای طراحی خانه شما عمل می کنند. کاشی‌ های ساده و بلوک‌ رنگ که به روشی دلپذیر چیده شده‌اند، می‌ توانند به جای اینکه کاشی‌ ها مرکز توجه باشند، چشم را به جنبه‌ هایی از خانه‌ تان که می‌ خواهید برجسته کنید، جلب کند.
 • تطبیق آسان با کاشی‌های دیگر:  از آنجایی که کاشی‌ های مترو معمولاً «پر سر و صدا» نیستند، به‌عنوان همراهی عالی برای سایر کاشی‌ ها و طرح‌ های کاشی که ممکن است کمی جسورتر یا شجاع‌ تر باشند، عمل می‌ک نند. این به شما، صاحب خانه، اجازه می دهد تا بدون نگرانی از سر و صدا، آزمایش کنید و پویایی مشخصی را به خانه خود اضافه کنید.

6 روش محبوب چیدمان کاشی مترو:

چیدمان کاشی مترو

سبک شماره 1 – الگوی آجری افقی (الگوی مترو)

کلاسیک. کاشی های مترو به صورت افقی در خطوط طولانی قرار می گیرند، هر خط بعدی با نیمی از عرض کاشی جبران می شود، که منجر به طراحی سنتی “آجری” می شود. شما می توانید از این سبک عملاً در هر مکانی استفاده کنید زیرا این یک طراحی جاودانه است.

مخصوصاً در شرایطی که قصد دارید مناطق بزرگی را با کاشی های مترو بپوشانید و در اتاق هایی که می توانند کمی عریض تر از آنچه هستند به نظر برسند مفید است.
الگوی کلاسیک مترو برای کاشی‌های مترو به‌ویژه زمانی جذاب است که کاشی‌ های رنگی با دوغابی با رنگ یا تن متفاوت جفت می‌شوند تا طرح‌بندی متناوب را تزئین کرده و توجه را جلب کنند.

سبک شماره 2 – الگوی انباشته افقی

یک جایگزین برای چیدمان کلاسیک آجری افقی، نسخه «انباشته» است، که در آن کاشی‌های مترو با تأکید بر محور افقی، روی هم در یک شبکه قرار می‌گیرند.

کنه‌ای که کمتر از الگوی «آجری» یا کلاسیک «مترو» ظریف‌تر است، باید از آن برای تأکید بر زوایای واضح و مینیمالیسم مدرن خانه‌تان استفاده کنید ، به‌ویژه زمانی که با خطوط چرخان چوب طبیعی ترکیب می‌شود.

سبک شماره 3 – الگوی شاه ماهی

بدون شک پیچیده ترین الگوی هر کاشی،  کاشی های شاه ماهی مترو احتمالاً باید برای نصب به کاشی کار های حرفه ای سپرده شود. با این حال، آنها برای کارهای اضافی بسیار باشکوه تر هستند. سبک شاه ماهی با قرار دادن کاشی های مترو در زوایای قائم به یکدیگر برای ایجاد یک الگوی تکرار شونده زیگزاگ (که شبیه استخوان های شاه ماهی است) به دست می آید.

این سبک ممکن است برای کل یک اتاق کمی بیش از حد بلند باشد، اما یک پشت سر در آشپزخانه، یا کاشی‌ های استخوان ماهی در مترو که به عنوان پس‌ زمینه دوش استفاده می‌شوند. می‌توانند حس حرکت و انرژی قدرتمندی را به فضا هایی که مترادف با کار و کارهای روزمره هستند اضافه کند. .

سبک شماره 4 – الگوی آجری عمودی (عمودی 3⁄4)

الگوی کلاسیک «مترو/آجر افقی» را روی سرش بچرخانید، و چه چیزی دارید؟ آجر عمودی! ستون‌ های عمودی بلند کاشی‌ های مترو با ارتفاع نیم‌ کاشی جابجا می‌ شوند تا زیبایی آجری با چرخش ۹۰ درجه به آن‌ها بدهد.

این الگو کاملاً منحصر به فرد است و ممکن است مورد علاقه بسیاری نباشد، اما برای کسانی که به اندازه کافی شجاع هستند می تواند سود سهام را جبران کند. این الگوی آجری عمودی که روشویی حمام را قاب می‌کند، یا به عنوان پشتی آشپزخانه قرار می‌گیرد، کف را از سقف فشار می‌دهد تا هر فضایی را باز کند، در حالی که سبک کلاسیک ویکتوریایی را به چیزی مدرن‌تر تبدیل می‌کند.

سبک شماره 5 – الگوی انباشته عمودی

مسلماً غیرمعمول ترین الگو برای کاشی های مترو ، چیدن آنها به صورت عمودی در ردیف های یکنواخت (برای ایجاد یک الگوی شبکه ای دقیق) است. می تواند در واقع کاربردهای واقعاً چشمگیری داشته باشد. از حمام‌ های کوچک گرفته تا تأکید بر مینیمالیسم مدرن یک آشپزخانه تیز و زاویه‌ دار، «پشته عمودی» غیر معمول است، بدون اینکه مد روز باشد.

سبک شماره 6 – الگوی آجری مورب (عمودی ½)

مانند الگوی کاشی‌ های مترو به شکل شاه ماهی، چیدن کاشی‌ های مترو به صورت مورب کار زیادی را می‌ طلبد. این سبک برش‌ های بسیار دقیق زیادی را می‌طلبد. مگر اینکه انبوهی از تجربه‌های DIY داشته باشید، این یکی بهتر است به متخصصان واگذار شود! همچنین مانند برادران شاه ماهی  خود ، طرح آجری مورب به فضاهایی که در این لیست وجود ندارد انرژی می بخشد.

این الگو با کشیدن چشم‌ ها به صورت پویا در سراسر وسعت کاشی‌کاری‌ شده، پتانسیل زیبایی‌ شناختی کامل خود را زمانی به دست می‌آورد. با دوگانگی رنگ ایجاد شود – برای مثال، انتخاب دو (یا بیشتر) کاشی‌های مترو با رنگ‌های مختلف برای برجسته کردن یک دیوار مشخص.

نکات برتر ما برای تعمیر و نگهداری کاشی های مترویی

اینجا در تاجر کاشی، اغلب از ما دو چیز در مورد طیف وسیع کاشی‌ های مترو می‌ پرسند: آیا تمیز کردن آن‌ ها واقعاً آسان است؟ و: آیا میزان دوغاب مورد نیاز مشکل دارد؟

آیا کاشی های مترو به راحتی تمیز می شوند؟

آره! در واقع، تمیزی ذاتی آنها در وهله اول دلیل طراحی آنها بود! در سال 1904، زمانی که متروی نیویورک برای اولین بار افتتاح شد، طراحان کاشی می خواستند که بتواند به راحتی نگهداری شود و در طول سالیان متمادی براق و جذاب بماند تا مردم ناآشنا با سفر های زیرزمینی احساس راحتی بیشتری با این ایده داشته باشند. کاشی های متروی خود را به طور مرتب با یک پارچه گرم و مرطوب پاک کنید تا برای دهه های آینده عالی باشند.

آیا میزان دوغاب مورد نیاز برای کاشی های مترو مشکل ساز است؟

در واقع، با انتخاب دقیق دوغاب مناسب برای همراهی کاشی‌ های مترو، نه تنها مانند سایر کاشی‌ های بزرگ‌ تر تمیز می‌شوند، بلکه در عین حال بهتر از سایر کاشی‌ ها نیز به نظر می‌ رسند. این روز ها، جایگزین های زیادی برای تزریق دوغاب با خواص ضد قارچی ذاتی وجود دارد.
یکی از این موارد را انتخاب کنید و کاشی ها و دوغاب را با یک پارچه گرم و مرطوب تمیز نگه دارید (مانند بالا)، و هیچ مشکلی با کپک یا قارچ، حتی در مرطوب ترین و مرطوب ترین مناطق خانه خود (مانند پشتی آشپزخانه، سینک حمام، دوش یا حمام).
حتی طیف وسیعی از رنگ ها  (علاوه بر سیاه یا سفید سنتی) وجود دارد  که می توانید کاشی های مترو خود را با آنها دوغاب بزنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی


مقالات ما


بیشترین کاربرد کاشی سرامیکی مورد استفاده در صنعت
 • ۱۱
 • خرداد
 • بیشترین کاربرد کاشی سرامیکی مورد استفاده در صنعت

  مردم این روزها دوست دارند سبک، کلاس و زیبایی‌شناسی عالی را به خانه‌ های زیبای خود، از جمله کاشی سرامیکی ، وارد ...

  معروف ترین کاشی های تزیینی کدامند؟
 • ۱۸
 • خرداد
 • معروف ترین کاشی های تزیینی کدامند؟

  کاشی تزیینی به کاشی هایی اشاره دارد که به منظور تزیین و زیبا سازی فضا ها استفاده می‌شوند. این نوع کاشی ها ...

  مهم ترین اطلاعات در انتخاب کاشی و سرامیک
 • ۲۲
 • خرداد
 • مهم ترین اطلاعات در انتخاب کاشی و سرامیک

  انتخاب کاشی و سرامیک مناسب می‌تواند بر اساس چندین عامل متفاوت صورت بگیرد. در زیر، مهم‌ترین اطلاعاتی که باید در نظر بگیرید ...

  هر آنچه که باید درباره کاشی های شیشه ای بدانید
 • ۲۵
 • خرداد
 • هر آنچه که باید درباره کاشی های شیشه ای بدانید

  کاشی های شیشه‌ ای توسط ترکیب شیشه و مواد معدنی دیگر تولید می‌شود. فرآیند تولید آن شامل مراحل زیر است: تهیه مواد: ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  01144405153

  ادرس

  مازندران، شهرک صنعتی نکا

   

  پست الکترونیک

  info@festile.ir

  WeCreativez WhatsApp Support
  سلام، چطور میتونم به شما کمک کنم؟