کاشی های مات یا براق، بررسی مزایا و معایب آن ها

کاشی های مات یا براق، بررسی مزایا و معایب آن ها

کاشی های مات یا براق، بررسی مزایا و معایب آن ها

کاشی های مات یا براق؟ شاید سازش بین این دو می تواند بهترین راه حل باشد؟ این مقاله توصیه هایی در مورد نحوه انتخاب نوع کاشی کف مناسب برای اتاق، از اتاق نشیمن تا حمام، ارائه می دهد که کاملاً طراحی داخلی را تکمیل می کند. همچنین مزایا و معایب هر یک از این دو نوع کاشی را بررسی می کند و به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک می کند.

هر نوع کاشی کاری مزایا و کاستی های منحصر به فردی را ارائه می دهد. یکی از مهمترین مزایای کاشی های مات این است که نگهداری از آنها بسیار آسان تر است. دیگر نگران نمایش اثر انگشت و کثیفی قابل مشاهده نخواهید بود، بنابراین برای مکان هایی مانند آشپزخانه، حمام و حتی گاراژ مناسب هستند. این نوع کاشی ها معمولاً در بالکن ها و پاسیو ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند تا از تغییر رنگ زیاد ناشی از عوامل جوی جلوگیری شود.

در مورد ویژگی های مثبت کاشی های براق، قطعا باید توجه داشت که آنها به زیبایی فضای داخلی را تزئین می کنند. آنها ظریف و شیک هستند. با این حال، عیب اصلی آنها این است که هر لک یا پاشیده شدن روی آنها به شدت قابل مشاهده است. علاوه بر این، آنها می توانند کاملاً لغزنده باشند.

بنابراین، هنگام انتخاب کفپوش، ارزش دارد که یک گزینه میانی را در نظر بگیرید. این ظروف سنگی شبیه کاشی های براق به نظر شیک می رسد و در عین حال به لطف روکش مات آن به راحتی تمیز می شود.

چه کاشی هایی باید برای اتاق نشیمن استفاده شود کاشی های مات یا براق؟

در واقع، مزایا و معایب کاشی‌ های مات یا براق را می‌ توان بر حسب اینکه در چه اتاقی قرار می‌ گیرد در نظر گرفت. برای اتاق نشیمن، انتخاب یک کف زیبا که جلوه‌ ای بازتابنده و تقریباً آینه‌ مانند ایجاد می‌ کند، بسیار رایج است. . کاشی های براق در اتاق های نشیمن که به سبکی پر زرق و برق تمام شده اند به خوبی کار می کنند. 
این بدان معنی است که کل چیدمان بسیار مدرن و منحصر به فرد به نظر می رسد. کاشی های براق به اتاق سبک و کلاس می بخشند. اغلب در اینجا از کاشی های مد روز با فرمت بزرگ استفاده می شود که یک ورق تقریبا آینه مانند ایجاد می کند. دکوراسیون چنین کفپوشی می تواند شامل فرش های نرمی باشد که تقلید از چرم است.

در اتاق‌ های نشیمن روستایی، کاشی‌ های مات بهتر عمل می‌ کنند. در فضا های داخلی دنج با چنین شخصیتی، کفپوش چوبی بهترین به نظر می رسد. با این حال، می توانید طبقه ای را انتخاب کنید که از چوب تقلید کند. یک شخصیت مات خواهد داشت. 
کاشی های سنگی مات در فضای داخلی صنعتی و مدرن نیز به خوبی کار می کنند. سبک صنعتی متکی به راه حل های خام مانند مس، فولاد، آجر لخت یا بتن است. کاشی های مات بزرگ شبیه بتن کاملاً در چنین اتاقی قرار می گیرند.

کاشی های براق نه تنها در اتاق های نشیمن بزرگ و بزرگ، بلکه به ویژه در اتاق های کوچک به خوبی کار می کنند. آیا با تکنیک بزرگنمایی فضای داخلی با آینه روی دیوار آشنا هستید؟ کاشی های براق به روشی مشابه کار می کنند و نور روز یا نور مصنوعی را منعکس می کنند تا اتاق عمق پیدا کند و دو برابر بزرگتر به نظر برسد. 
وقتی اتاق نشیمن با آشپزخانه یا آشپزخانه ترکیب می شود چه باید کرد؟ آیا امکان ترکیب کاشی های مات و براق وجود دارد؟ بله! این یک مثال خوب از نحوه انجام آن با متفکرانه است. در قسمت آشپزخانه می توانید کاشی های مات بچینید و در اتاق نشیمن می توانید الگوی مشابهی را با براق انتخاب کنید.

چه کاشی هایی برای آشپزخانه باید استفاده شود کاشی های مات یا براق؟

وقتی صحبت از آشپزخانه به میان می‌ آید، کاشی‌ های مات به دلیل طراحی مفیدشان، انتخابی مطمئن و محبوب هستند. در این قسمت تقریباً مطمئن است که کثیفی و بهم ریختگی وجود دارد و کف در طول روز چندین بار در معرض پاک کردن قرار می گیرد. برای انجام این کار، عاقلانه است که کاشی های مات را انتخاب کنید که برای مقاومت در برابر سایش ساخته شده اند.

با این حال، هیچ چیز مانع از ایجاد یک آشپزخانه بسیار شیک و مجلل با کاشی های براق روی زمین نمی شود. البته به خاطر داشته باشید که این راه حل کمتر عملی خواهد بود و باید با این واقعیت کنار بیایید که حتی کوچکترین پاشش روی کاشی ها قابل مشاهده است. برای کسانی که نمی‌ خواهند درخشش روی زمین را قربانی کنند، اما همچنان برای عملکرد راه‌حل‌ های طراحی ارزش قائل هستند، کاشی‌های مات یا نیمه مات را توصیه می‌ کنیم. آنها مقدار مناسبی درخشش را ارائه می دهند و در عین حال، عناصر مات آنها به طور نامحسوسی کثیفی را پنهان می کنند.

چه کاشی هایی برای حمام باید استفاده شود ؟

بنابراین، بیایید آخرین اتاق را حل کنیم: حمام، جایی که کاشی ها نقش بسیار مهمی دارند. بنابراین، آیا باید کاشی های مات یا براق را انتخاب کنید؟ در اینجا، عملکرد نیز نقش مهمی ایفا خواهد کرد. در حمام، نه تنها باید توجه داشته باشید که آیا آنها با سبک داخلی مطابقت دارند یا خیر، بلکه مهمتر از همه، آیا راه حل استفاده شده ایمن است یا خیر. اغلب، اما نه همیشه، کاشی های براق استاندارد کمتری از مقاومت در برابر لغزش دارند. 
در حمام این موضوع به دلیل تماس آب با کف بسیار مهم است. علاوه بر این، پاشیدن مکرر یا رسوبات صابون یا لوازم آرایشی، کاشی‌ های مات را به انتخاب طبیعی برای کف تبدیل می‌کند.

کاشی های براق می توانند انتخابی عالی برای اتاق های کوچک باشند. به عنوان مثال، در اتاق نشیمن، یک ورق کاشی آینه کاری شده می تواند توهم فضا را ایجاد کند و اتاق را بزرگتر نشان دهد. یک واقعیت جالب: وقتی صحبت از اتاق‌ های کوچک می‌شود، معمولاً بهتر است کاشی‌ ها و لعاب‌ های رنگ روشن را برای دیوار ها انتخاب کنید – این کار فضایی باز و مطبوع ایجاد می‌ کند و اتاق را بزرگ‌ تر نشان می‌ دهد.

سخن آخر

قبل از تصمیم گیری در مورد یک نوع کفپوش، مهم است که گزینه های خود را به دقت در نظر بگیرید. ابتدا تعیین کنید که اتاق چه هدفی را دنبال می کند، سپس سبکی که آن را به آن تزئین خواهید کرد را در نظر بگیرید. کاشی های براق و مات هر دو مزایا و معایب خاص خود را دارند. کاشی‌ های مات معمولاً راحت‌ تر تمیز می‌ شوند، در حالی که کاشی‌ های براق می‌ توانند ظاهری منحصر به فرد و جذاب به اتاق ببخشند. به یاد داشته باشید که همیشه می توانید گزینه سوم را انتخاب کنید و کاشی های نیمه مات را روی زمین قرار دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی


مقالات ما


بیشترین کاربرد کاشی سرامیکی مورد استفاده در صنعت
 • ۱۱
 • خرداد
 • بیشترین کاربرد کاشی سرامیکی مورد استفاده در صنعت

  مردم این روزها دوست دارند سبک، کلاس و زیبایی‌شناسی عالی را به خانه‌ های زیبای خود، از جمله کاشی سرامیکی ، وارد ...

  معروف ترین کاشی های تزیینی کدامند؟
 • ۱۸
 • خرداد
 • معروف ترین کاشی های تزیینی کدامند؟

  کاشی تزیینی به کاشی هایی اشاره دارد که به منظور تزیین و زیبا سازی فضا ها استفاده می‌شوند. این نوع کاشی ها ...

  مهم ترین اطلاعات در انتخاب کاشی و سرامیک
 • ۲۲
 • خرداد
 • مهم ترین اطلاعات در انتخاب کاشی و سرامیک

  انتخاب کاشی و سرامیک مناسب می‌تواند بر اساس چندین عامل متفاوت صورت بگیرد. در زیر، مهم‌ترین اطلاعاتی که باید در نظر بگیرید ...

  هر آنچه که باید درباره کاشی های شیشه ای بدانید
 • ۲۵
 • خرداد
 • هر آنچه که باید درباره کاشی های شیشه ای بدانید

  کاشی های شیشه‌ ای توسط ترکیب شیشه و مواد معدنی دیگر تولید می‌شود. فرآیند تولید آن شامل مراحل زیر است: تهیه مواد: ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  01144405153

  ادرس

  مازندران، شهرک صنعتی نکا

   

  پست الکترونیک

  info@festile.ir

  برچسب ها


  WeCreativez WhatsApp Support
  سلام، چطور میتونم به شما کمک کنم؟