چگونه رنگ کاشی بر روحیه شما تاثیر می گذارد

چگونه رنگ کاشی بر روحیه شما تاثیر می گذارد

چگونه رنگ کاشی بر روحیه شما تاثیر می گذارد

رنگ کاشی هایی که برای استفاده در خانه انتخاب می کنیم بسیار مهمتر از آن چیزی هستند که در ابتدا تصور می کنیم. دانشمندان کشف کرده اند که رنگ ها ممکن است بر احساس، فکر و عمل شما تأثیر بگذارند.  این راهنمای مواردی است که باید هنگام انتخاب کاشی رنگی مناسب برای خانه خود در نظر بگیرید.

کاشی های آبی روشن در حمام نصب شده است

رنگ کاشی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر روحیه شما داشته باشد، زیرا رنگ‌ها به طور ذاتی با احساسات و حالات مختلف روانی مرتبط هستند.

نحوه تأثیر برخی از رنگ‌ کاشی بر روحیه شما :

رنگ‌ های گرم

مانند قرمز، نارنجی و زرد می‌ توانند انرژی‌ بخش، انگیزه‌ بخش و شادی‌ آفرین باشند. این رنگ‌ ها برای فضا هایی که می‌ خواهید احساس هیجان و تحرک ایجاد کنید، مانند آشپزخانه یا اتاق نشیمن، مناسب هستند.

رنگ‌ های سرد

مانند آبی، سبز و بنفش می‌ توانند آرامش‌ بخش، تسکین‌ دهنده و خنک‌ کننده باشند. این رنگ‌ ها برای فضا هایی که می‌ خواهید احساس آرامش و صلح ایجاد کنید، مانند حمام یا اتاق خواب، مناسب هستند.

رنگ‌ های خنثی

مانند سفید، خاکستری و بژ می‌ توانند احساس آرامش، تعادل و وسعت را القا کنند. این رنگ‌ ها برای فضا هایی که می‌ خواهید حس ظرافت و مدرنیته ایجاد کنید، یا برای ایجاد فضایی که به عنوان بوم نقاشی برای رنگ‌ های جسورانه‌ تر عمل کند، مناسب هستند.

علاوه بر رنگ، روشنایی و تیرگی کاشی نیز می‌ تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد. رنگ‌ های روشن می‌توانند فضا را بزرگ‌ تر و روشن‌ تر نشان دهند، در حالی که رنگ‌ های تیره‌ تر می‌ توانند احساس صمیمیت و گرما ایجاد کنند.

در نهایت، انتخاب رنگ کاشی باید بر اساس ترجیحات شخصی شما باشد. به رنگ‌ هایی که بیشتر از همه شما را شاد و آرام می‌ کنند فکر کنید و از آنها برای ایجاد فضایی که دوست دارید در آن وقت بگذرانید استفاده کنید.

اهمیت انتخاب مناسب رنگ کاشی

قبل از اینکه فرآیند رنگ کاشی مورد نظر خود را شروع کنید، باید از خود بپرسید که چه نوع فضایی را می خواهید در فضای خود ایجاد کنید؟ مشخص است که رنگ‌ های خاصی می‌ توانند با شخصیت و خلق و خوی ما ارتباط برقرار کنند ، بنابراین بسیار مهم است که هنگام تصمیم‌ گیری نهایی، رنگ‌ های خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

اکثر صاحبان خانه ها زمان زیادی را صرف تصمیم گیری در مورد رنگ هایی می کنند که در فضای زندگی خود استفاده کنند. آنها معمولاً تعدادی گزینه مختلف را در نظر می گیرند و به این به عنوان جنبه ای از خانه خود نگاه می کنند که قرار است مدتی طولانی با آن زندگی کنند. برخی از افراد از این فرآیند لذت می برند، اما برخی دیگر می توانند آن را بسیار طاقت فرسا بدانند زیرا گزینه های زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد. توصیه ما این است که کاشی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با فضای شما سازگار است، اما آنچه به همان اندازه مهم است این است که رنگی داشته باشید که با آن راحت باشید.

کاشی های آبی یک انتخاب عالی برای طراحی و ایده های حمام هستند.

رنگ هایی که انتخاب می کنیم با احساس ما ارتباط برقرار می کنند. روانشناسی رنگ پیشنهاد می کند که رنگ هایی که دوست داریم انتخاب می کنیم معانی عمیق تری دارند و منعکس کننده احساس ما و ویژگی های شخصیتی ما هستند. ما تقریباً به طور خودکار رنگ یک اتاق را بر اساس نحوه درک رنگ و معنای آن رنگ برای خود ارزیابی می کنیم.

همانطور که اشاره کردیم رنگ ها را می توان به عنوان توصیف کننده یک احساس یا احساس خاص تفسیر کرد، در اینجا چند نمونه آورده شده است.

با شروع  رنگ قرمز ، وقتی قرمز را می‌بینیم عموماً به عشق، اشتیاق، خشم یا خطر فکر می‌کنیم. این واقعاً حواس ما را هشدار می دهد و تقریباً فوراً توجه ما را به خود جلب می کند. رنگ‌ های قرمز یا صورتی روشن‌ تر می‌ توانند وزن کمتری داشته باشند زیرا احساس عاشقانه و اشتیاق بیشتری را منتقل می‌کنند. یک سبک محبوب که کاشی‌های قرمز برای آن استفاده می‌شود، کاشی‌های پشتی قرمز تیره مترو است ، این کاشی معمولاً در قسمت کوچکی از آشپزخانه یا حمام شما اعمال می‌شود.

کاشی های تک رنگ در حمام

سبک های مختلف رنگ کاشی های حمام

رنگ نیرویی است که مستقیماً بر روح تأثیر می گذارد.

رنگ نارنجی

نارنجی می تواند یک رنگ واقعا نشاط آور باشد و حال و هوای روزهای روشن، آفتاب و شادی را به شما بدهد. استفاده از رنگ نارنجی می تواند اتاق شما را با انرژی فراوان زنده کند، برخی از مشتریان رنگ های روشن را دوست دارند، اما برخی دیگر می توانند آن را برای یک اتاق کامل کمی طاقت فرسا بدانند. اگر از رنگ‌ های روشن‌ تر مانند کاشی‌ های زرد یا نارنجی استفاده می‌ کنید، پیشنهاد می‌ کنیم فضای کوچکی از اتاق خود را انتخاب کنید. رنگ‌ های روشن گاهی اوقات می‌ توانند طاقت‌ فرسا باشند، بنابراین توصیه ما این است که از آنها کم استفاده کنید!

رنگ سبز

سبز رنگ دیگری است که بسیار محبوب است.  سبز نماد حس آرامش و طبیعت است.  کاشی های سبز به دلیل ظاهر همه کاره خود می توانند در بسیاری از مناطق مختلف اطراف خانه شما استفاده شوند. با وجود سایه‌ های مختلف سبز، همه این سایه‌ ها می‌ توانند به ایجاد یک موزائیک زیبا در آشپزخانه یا یک دیوار ویژه در حمام شما کمک کنند.

رنگ بنفش

بنفش رنگ دیگری است که نمای زیبایی ارائه می دهد و سبکی منحصر به فرد ایجاد می کند . کاشی های بنفش تیره را می توان به خوبی با رنگ های نقره ای ست کرد، در حالی که رنگ های روشن می توانند به خوبی با رنگ های آبی هماهنگ شوند. کاشی های بنفش پر جنب و جوش هستند و احساس خوشایندی به ما می دهند.

کاشی‌ های مترو برای قرن‌ ها مد روز و مرتبط باقی مانده‌ اند و امروزه نیز می‌ توان آن‌ ها را در آشپزخانه‌ ها یا حمام‌ ها در سراسر جهان یافت. کاشی‌ های مترو معمولاً به رنگ سفید ساخته می‌ شوند، اگرچه بسته به آنچه شما ترجیح می‌ دهید، می‌ توانند در رنگ‌ های مختلف، کاشی‌ های مترو سفید، سبز، قرمز یا آبی باشند. کاشی های مترو می توانند جلوه ای کامل یا نیمه دیوار ایجاد کنند یا فقط می توانند در آشپزخانه یا حمام شما جلوه ای زیبا ایجاد کنند و ظاهر زیبایی به فضای زندگی شما ببخشند.

کاشی‌های لیلیپاد و رنگ گاشی

کاشی های لیلیپاد کاشی های رنگارنگی هستند، ظاهر آنها واقعاً مورد تحسین دوستداران کاشی در همه جا است. کاشی های لیلیپاد به شکل شش ضلعی هستند. Lilypad یک کاشی جسور با خطوط زاویه دار دوست داشتنی است. شما واقعا باید این کاشی ها را برای خانه خود انتخاب کنید و ما می توانیم اطمینان حاصل کنیم که ناامید نخواهید شد.

کاشی های طرح دار بر روحیه شما تأثیر مثبت می گذارد.

یکی دیگر از طیف محبوب کاشی های موجود در بازار است . آنها یک کاشی کف و دیوار چینی با ظاهری بسیار زیبا هستند. این کاشی‌ها را می‌توان در کف یا دیوار حمام و همچنین به عنوان پشتی آشپزخانه استفاده کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی


مقالات ما


بیشترین کاربرد کاشی سرامیکی مورد استفاده در صنعت
 • ۱۱
 • خرداد
 • بیشترین کاربرد کاشی سرامیکی مورد استفاده در صنعت

  مردم این روزها دوست دارند سبک، کلاس و زیبایی‌شناسی عالی را به خانه‌ های زیبای خود، از جمله کاشی سرامیکی ، وارد ...

  معروف ترین کاشی های تزیینی کدامند؟
 • ۱۸
 • خرداد
 • معروف ترین کاشی های تزیینی کدامند؟

  کاشی تزیینی به کاشی هایی اشاره دارد که به منظور تزیین و زیبا سازی فضا ها استفاده می‌شوند. این نوع کاشی ها ...

  مهم ترین اطلاعات در انتخاب کاشی و سرامیک
 • ۲۲
 • خرداد
 • مهم ترین اطلاعات در انتخاب کاشی و سرامیک

  انتخاب کاشی و سرامیک مناسب می‌تواند بر اساس چندین عامل متفاوت صورت بگیرد. در زیر، مهم‌ترین اطلاعاتی که باید در نظر بگیرید ...

  هر آنچه که باید درباره کاشی های شیشه ای بدانید
 • ۲۵
 • خرداد
 • هر آنچه که باید درباره کاشی های شیشه ای بدانید

  کاشی های شیشه‌ ای توسط ترکیب شیشه و مواد معدنی دیگر تولید می‌شود. فرآیند تولید آن شامل مراحل زیر است: تهیه مواد: ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  01144405153

  ادرس

  مازندران، شهرک صنعتی نکا

   

  پست الکترونیک

  info@festile.ir

  WeCreativez WhatsApp Support
  سلام، چطور میتونم به شما کمک کنم؟